Can Candan

Yönetmen, Yapımcı

Belgesel sinemacı ve akademisyen Can Candan lisans derecesini Hampshire College'dan (ABD) sinema-televizyon dalında, sanatta yeterlik (doktora seviyesi) diplomasını da yine Temple Üniversitesi’'nden (ABD) film ve medya sanatları dalında aldı. Yönetmenliğini yaptığı filmler Boycott Coke (1989), Exodus (1991), DuvarlarMauernWalls (2000), 3 Saat (2008) festivallerde, galerilerde, televizyonlarda, konferanslarda ve üniversitelerde gösterildi, çeşitli ödüller kazandı. Film ve video çalışmalarının yanı sıra, 2000’'e kadar ABD'de ve sonrasında da Türkiye’'de film ve medya sanatları konularında çeşitli üniversitelerde ve eğitim kurumlarında dersler verdi, atölyeler düzenledi. 2000-2005 arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi’'nde öğretim elemanı, bölüm başkanı ve yüksek lisans program direktörü olarak çalıştı, 2005-2009 arasında Sabancı Üniversitesi’'nde ders verdi ve 2007'de Boğaziçi Üniversitesi'’nin öğretim kadrosuna katıldı. Belgesel Araştırmaları Merkezi docİstanbul'’un kurucularındandır. “Benim Çocuğum” üçüncü uzun metraj belgesel filmidir.

Ayşe Çetinbaş

Yapımcı

Yapımcı ve yönetmen Ayşe Çetinbaş İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'ni bitirdikten sonra çeşitli ulusal ve uluslararası belgesel film projelerinde yapım asistanlığı yapmıştır. 2009 yılında yapımcılığını üstlendiği '5 Nolu Cezaevi: 1980-84' belgeseli Antalya Altın Portakal, SİYAD ve Ankara Film Festivalleri'’nde En İyi Belgesel Ödülünü almıştır. Çetinbaş’ın yönettiği ilk belgeseli ise “Yıldız Alpar: Bedii Raks'tan Bugüne” dir. Surela Film Yapım çatısı altında Gökçe İnce ile beraber yapımcılık faaliyetlerini sürdürmektedir.

Gökçe İnce

Yapımcı, Kurgu

Belgesel sinemacı ve kurgucu Gökçe İnce 2001 yılında ODTÜ Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü'’nden mezun oldu. ODTܒ'de Endüstri Ürünleri Tasarımı yüksek lisansını bitirdikten sonra 2006-2009 yılları arasında Bilgi Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü’'nde yüksek lisans programına dahil oldu. Bu sürede çeşitli belgesellerde değişik görevler üstlendi. Yardımcı yönetmenliğini ve kurgusunu yaptığı belgesel film ‘Müezzin’ 2009 yılında Karlovy Vary ve Sarajevo Film Festivalleri’'nde gösterildi. 2008’'den beri farklı projelerin montajında çalışan İnce, 2011 yılında Ayşe Çetinbaş ile ortak olarak bağımsız film prodüksiyonu yapmaya başladı.

H. Metehan Özkan

Ortak Yapımcı, Danışman

Hasan Metehan Özkan Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden 1998 yılında mezun oldu. Yeditepe Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisansını tamamladı ve halen aynı üniversitenin Antropoloji Bölümü’nde doktorasını yapmaktadır. 1996-2000 yılları arasında Birleşmiş Milletler’e bağlı Uluslararası Göç Örgütü'nün İstanbul ofisinde çalışan Özkan daha sonra Sabancı Üniversitesi’nde Toplumsal Duyarlılık Projeleri’nde görev aldı. Doktora tezini LGBT bireylerin aileleri üzerine yoğunlaştıran Özkan, halen bu tezle birlikte gelişen LİSTAG (LGBT Aileleri İstanbul Grubu) gönüllüsü olarak çalışmaktadır.

Oğuz Yenen

Görüntü Yönetmeni

Oğuz Yenen Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde video, ışık tasarımı ve kısa film dersleri veriyor. 1984 yılından bu yana Almanya ve Türkiye’de çok sayıda film projesinde görüntü yönetmeni ve ışık tasarımcısı olarak görev aldı. 2001 yılından bu yana Bahçeşehir Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi ve ODTÜ’de dersler verdi. 2007 ile 2011 yılları arasında Bilgi Üniversitesi’nin Santral İstanbul Kampüsü’nde yer alan sergilerin ışık tasarımını yaptı.

Mehmet Tarhan

Danışman

Mehmet Tarhan 2000 yılına dek Veteriner Sağlık Teknisyeni olarak Diyarbakır-Lice’de çalıştı. 2001 yılındaki istifasının ardından LGBT Hareketi'nde çalışmaya başladı, yine 2001 yılında vicdani reddini açıkladı. Halen SPoD, Sosyal Politikalar Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Çalışmaları Derneği Hukuk ve Adalete Erişim Alan Koordinatörü olarak çalışmaktadır.

Boysan Yakar

Yönetmen Yardımcısı

Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi, Bileşik Sanatlar Bölümü’nden 2008 yılında mezun olan Boysan Yakar 2005'ten beri LGBT hareketinde gönüllü çalışmalar yapmaktadır. 'Travesti Terörü' (2005), Yürüyoruz (2007) ve Travestiler (2009) adlı kısa belgesellerde yönetmen yardımcılığı ve yapımcılık, Boş Sokak (2008) ve Ben Tekim-İyi Saatte Olsunlar (2010) adlı video performanslarda oyunculuk yaptı. Yakar, 2010'dan beri LİSTAG'la gönüllü çalışmalarını sürdürmektedir.

wholesale nba jerseys cheap jordan shoes real cheap jordans cheap jerseys phuong gold jewelry fake oakleys
haberler

'Benim Çocuğum' Hollanda'da!(devamı)

'Benim Çocuğum' Antalya'da!(devamı)

BENİM ÇOCUĞUM'un yolculuğuna katılmak ister misiniz? E-posta adresinizi bizimle paylaşın, haberlerimiz size ulaşsın.